Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, bir işletmenin sosyal medya platformlarında (Facebook, Twitter, Instagram vb.) yer alarak, marka bilinirliğini artırma, müşteri ilişkilerini geliştirme ve satışlarını artırma gibi amaçlarına ulaşmak için yapılan çalışmaların bütünüdür. Sosyal medya yönetimi, bir işletmenin sosyal medya hesaplarının yönetilmesi, paylaşılan içeriklerin planlanması ve analiz edilmesi gibi faaliyetleri içerir. Bu faaliyetler sayesinde, bir işletme sosyal medya kanallarını etkin bir şekilde kullanarak, hedef kitlesine ulaşabilir ve marka bilinirliğini artırabilir.

Sosyal Medya Yönetimi Sgb

Toplumsal medya; kişilerin veya markaların hedef kitlesine,kendini özgürce anlatabildiği ve düşüncesini ifade edebildiği web üzerinde farklı tarzlarda yer edinen platformlardır.Sosyal Medya Yönetimi Günümüzde bu kadar fazla kullanılmasındaki tüm nedenler bu tanımda nerede ise mevcut. Marka ya da birey, göreceli olarak bir ücret ödemeden toplumsal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor. En önemlisi de kendisini, algısını, seçiminı, düşüncesini özgürce insanlarla paylaşabiliyor. Üstelik kendi seçimina uygun toplumsal medya platformlarından birini veya birden fazlasını seçebiliyor. Instagram’ı seçerek bir tek fotoğraflarla daha seviyeli şekilde kendini yansıtabiliyor, Youtube’u seçerek sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin’i seçerek tamamen kurumsal yahut Snapchat’i seçerek eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirebiliyor.

Sosyal Medya Yönetimi bir tek Twitter,Facebook, Instagram, Pinterest, Foursquare veya State kullanan alan kişi adaylarınız yada müşterileriniz için değil, bununla beraber Google, Yandex veya Bing sıralamalarında üst sıralarda olmanız için de toplumsal medya etkin bir yöntemdir.

2006’dan itibaren 4 kat büyüyen sosyal medya tesiri, günümüzde her alanda kendini göstermektedir. İletişimin en güzel şekillerinden olan toplumsal medya sayesinde markanızın etkinliğini arttırırken satışlarınızı da katlayabilirsiniz.

Etkin toplumsal Medya Stratejisi

Netvent’in mevzusunda uzman ekibi yardımıyla sektörünüze, hedef kitlenize ve markanıza en uygun strateji oluşturulur. Netvent tarafından yaratılacak doğru strateji ile hedeflerinize ulaşabileceksiniz. Peki Netvent toplumsal medyayı etkin kullanmanız için neler meydana getirecek? Inbound Pazarlama mevzusunda uzman ekibimiz toplumsal medyadaki tecrübesi sayesinde güncel stratejilerle size yardımcı olacaktır.

Toplumsal medya stratejisi geliştirme
Raporlama ve analitikler
Ekibinizin eğitimi ve kurumsal hesaplarınızın yönetimi
Doğru etkileşim yaklaşımları
İçerik pazarlama stratejisi ile paralel sosyal medya aksiyonları
Müşterileriniz ve hedef kitlenizin toplumsal medya üzerinden izlenmesi
Marka görüntüınızın yönetimi
tesir alanınızın arttırılması
Marka fanatiklerinizin oluşturulması
Hedef kitle ile etkileşiminizin arttırılması
Sektörünüze ve hedef kitlenize uygun toplumsal medya mecralarının belirlenmesi
Her sosyal medya mecrası için en ideal ve en yüksek geri dönüşüm elde eden stratejinin markanız için belirlenmesi

Author

Web Tasarım ve seo konusunda kendini araştırmalar yaparak geliştiren bir seo uzmanıdır. Web site optimizasyonu ve seo konularında başarılarıyla ismini duyurmuştur.

Yorum Yap

    subscibe