Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik, bir işletmenin kendini tanımlayan, onu diğerlerinden ayıran ve marka değerini yansıtan tasarım ve dil elemanlarının bütünüdür. Kurumsal kimlik çalışması, bir işletmenin kurumsal kimliğini oluşturmak ve geliştirmek için yapılan bir çalışmadır. Bu çalışma, işletmenin amaçlarını, hedef kitlelerini ve değerlerini göz önünde bulundurarak, işletmeye ait tasarım elemanlarını (logo, renkler, tipografi vb.) ve dil elemanlarını (ton, kelime seçimi vb.) belirler. Böylelikle, işletme kendini tanımlayan bir kurumsal kimlik oluşturur ve marka değerini yükseltir.

Kurumsal Kimlik Çalışması bir şirketin kendisini temsil etme biçimlerinin bütününe Kurumsal Kimlik adı verilir. Şirketin kendisini temsil ederken nasıl idraklanacağına yön veren aktivitelerin tamamı ise kurumsal kimlik sürecidir.

Şirket adı, alt şirket adları, semboller (logo), temel harf karakterleri, tercih edilecek renkler bir şirketin görsel bildirişim sistemini oluşturan temel malzemelerdir.

Kurumsal kimlik çalışması sırasında oluşturulan tasarımlar, logolar, renkler, ölçüler ve bu tarz şeylerin kullanım yönergeleri bir rapor halinde ve size teslim edilir. Daha sonrasında yapacağınız baskı ve tasarım çalışmaları bu rapordaki özelliklere bakılırsa tasarlanır.

Kurumsal Kimlik nelerden oluşur?

Kurumsal kimlik çalışması içerisinde şu içerikler yeralır.

Kartvizit / Adres Kart
Takvim çalışması
CD yüzey baskı tasarımı
E-posta, mailing tasarılı
web sitesi tasarımı
Antetli zarf tasarımı
Antetli kağıt tasarımı
Bülten / duyuru / ilan
Faks tasarımı
Rapor taslakları
satmaca / irsaliye tasarımı
Not defteri, bloknot tasarımı
Promosyon malzemeleri tasarımı

Kimliksiz bir insan olur mu hiç? Nasıl ki her insanoğlunun bir kimliği var ise her firmanın da bir kimliği bir imzası olmalıdır. Ankara Reklam Ajansı – amblem (logo)’dan çalışanların giyimine, araç üstü kaplamalardan  evraklara, tabelanızdan seo web tasarımı dizaynına ve daha bir çok tasarıma kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağı belirtecektir.

Sgb Ajans – Kurumsal Kimlik Çalışması

kurumsal kimlik çalışması sgb

Peki bu kurumsal kimlik ne işe yarayacak? İyi hazırlanmış bir kurumsal kimlik çalışması, firmanızın marka kıymetini yükselteceği şeklinde dış dünyaya da güçlü görünmenizi sağlayacaktır. Günümüzde kurumsallığa bu kadar özen gösterilirken sizin firmanızın da bu trende ayak uydurmanız hem marka reklamınızı en iyi şekilde meydana getirecek, bununla beraber satışlarınızda direkt bir artış elde edecektir.
Sgb Ajans ile çalışmak, istediğinizi elde etme ve rahat bir çalışma ortamı garantisi taşır.

Author

Web Tasarım ve seo konusunda kendini araştırmalar yaparak geliştiren bir seo uzmanıdır. Web site optimizasyonu ve seo konularında başarılarıyla ismini duyurmuştur.

Yorum Yap

    subscibe